Często wydaje nam się, że osoby, które spotykamy w codziennym życiu są szczęśliwsze – albo przynajmniej bardziej zadowolone ze swojego życia – niż my. Jednak takie myślenie to błąd. Przecież każdy z nas zmaga się z zawirowaniami w relacjach uczuciowych, społecznych, rodzinnych czy zawodowych. Zawirowania te wywołują trudne do zniesienia emocje takie jak lęk, złość, poczucie krzywdy, winy czy wstydu, a w efekcie obniżenie poczucia własnej wartości. Zmagają się z nimi nawet te osoby, które wiodą tak zwane „udane życie”.

Dodatkowo wiele metod radzenia sobie z tymi sytuacjami okazuje się nieprzydatnych – można powiedzieć, że z trudnymi emocjami radzimy sobie gorzej, niż ze śpiewaniem. Z tego powodu trudne emocje są czymś powszechnym – niezwykłe natomiast są osoby, które opanowały umiejętność radzenia sobie z nimi.

Pokażemy również, w jaki sposób zdobytą wiedzę przekazywać dzieciom. Tym samym wzbudzisz w swoim dziecku silną i stabilną pewność siebie, która da mu poczucie, że ono również może być kimś niezwykłym. Każde dziecko chce być dumne ze swoich rodziców, a to jeden z najlepszych sposób na zdobycie ich szacunku – prawdziwie szanujemy przecież nie tych, którzy są wyjątkowi, ale tych, którzy sprawiają, że my również możemy się tacy stać.